Renesas UPC24M12AHF-AZ
Part No.:
UPC24M12AHF-AZ
Datasheet:
AnpuUPC24M12AHF-AZ.pdf
Description:
UPC24M12 - FIXED POSITIVE LDO RE
Voltage - Input (Max):
27V
Voltage - Output (Min/Fixed):
12V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
1V @ 500mA
Current - Output:
500mA
Current - Quiescent (Iq):
3.2 mA
Current - Supply (Max):
30 mA
PSRR:
52dB (120Hz)
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C (TA)
MP-45G
1. How to order UPC24M12AHF-AZ on Anpu?
3. Are the UPC24M12AHF-AZ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPC24M12AHF-AZ?
Image UPC24M12AHF-AZ
Part Number UPC24M12AHF-AZ
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 27V
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 1V @ 500mA
Current - Output 500mA
Current - Quiescent (Iq) 3.2 mA
Current - Supply (Max) 30 mA
PSRR 52dB (120Hz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (TA)