Renesas UPC78M12AHF-AZ
Part No.:
UPC78M12AHF-AZ
Datasheet:
AnpuUPC78M12AHF-AZ.pdf
Description:
UPC78M12 - POSITIVE VOLTAGE REGU
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output (Min/Fixed):
12V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
2V @ 350mA
Current - Output:
350mA
Current - Quiescent (Iq):
6 mA
Current - Supply (Max):
PSRR:
78dB (120Hz)
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C (TJ)
MP-45G
1. How to order UPC78M12AHF-AZ on Anpu?
3. Are the UPC78M12AHF-AZ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of UPC78M12AHF-AZ?
Image UPC78M12AHF-AZ
Part Number UPC78M12AHF-AZ
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 30V
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 2V @ 350mA
Current - Output 350mA
Current - Quiescent (Iq) 6 mA
Current - Supply (Max) -
PSRR 78dB (120Hz)
Control Features -
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -30°C ~ 125°C (TJ)