Richtek USA Inc. RTQ2134GQWTF-21-QA-00
Part No.:
RTQ2134GQWTF-21-QA-00
Manufacturer:
Richtek USA Inc.
Category:
Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
30-PowerWFQFN
Datasheet:
AnpuRTQ2134GQWTF-21-QA-00.pdf
Description:
IC REG BUCK PROG 20A TRPL 30WQFN
Manufacturer:
Richtek USA Inc.
Series:
Package/Case:
30-PowerWFQFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Function:
Step-Down
Output Configuration:
Positive
Topology:
Buck
Output Type:
Programmable
Number of Outputs:
3
Voltage - Input (Min):
3V
Voltage - Input (Max):
6V
Voltage - Output (Min/Fixed):
0.3V
Voltage - Output (Max):
1.85V
Current - Output:
20A
Frequency - Switching:
2.1MHz
Synchronous Rectifier:
Yes
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount, Wettable Flank
Supplier Device Package:
30-WQFN-WET (FC) (4.5X5)
1. How to order RTQ2134GQWTF-21-QA-00 on Anpu?
3. Are the RTQ2134GQWTF-21-QA-00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RTQ2134GQWTF-21-QA-00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RTQ2134GQWTF-22-QA-01 RTQ2134GQWTF-21-QA-00
Part Number RTQ2134GQWTF-22-QA-01 RTQ2134GQWTF-21-QA-00
Manufacturer Richtek USA Inc. Richtek USA Inc.
Series - -
Package/Case 30-PowerWFQFN 30-PowerWFQFN
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Function Step-Down Step-Down
Output Configuration Positive Positive
Topology Buck Buck
Output Type Programmable Programmable
Number of Outputs 3 3
Voltage - Input (Min) 3V 3V
Voltage - Input (Max) 6V 6V
Voltage - Output (Min/Fixed) 0.3V 0.3V
Voltage - Output (Max) 1.85V 1.85V
Current - Output 20A 20A
Frequency - Switching 2.1MHz 2.1MHz
Synchronous Rectifier Yes Yes
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ) -40°C ~ 150°C (TJ)