Ricoh R1150H006A-T1-FE
Part No.:
R1150H006A-T1-FE
Manufacturer:
Ricoh
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
SOT-89-5/6
Datasheet:
AnpuR1150H006A-T1-FE.pdf
Description:
R1150H - Low Supply Current 24V
Manufacturer:
Ricoh
Series:
R1150H
Package/Case:
SOT-89-5/6
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Adjustable
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
24V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.1V
Voltage - Output (Max):
14V
Voltage Dropout (Max):
0.6V @ 20mA
Current - Output:
150mA
Current - Quiescent (Iq):
14 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-89-5
1. How to order R1150H006A-T1-FE on Anpu?
3. Are the R1150H006A-T1-FE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1150H006A-T1-FE?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image R1150H006A-T1-FE
Part Number R1150H006A-T1-FE
Manufacturer Ricoh
Series R1150H
Package/Case SOT-89-5/6
Packaging Bulk
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Adjustable
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 24V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V
Voltage - Output (Max) 14V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 20mA
Current - Output 150mA
Current - Quiescent (Iq) 14 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR -
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C