Ricoh R1524K025B-TR
Part No.:
R1524K025B-TR
Manufacturer:
Ricoh
Category:
Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators
Package:
6-UFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AnpuR1524K025B-TR.pdf
Description:
R1524K - Low Supply Current 36V
Manufacturer:
Ricoh
Series:
R1524x
Package/Case:
6-UFDFN Exposed Pad
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Output Configuration:
Positive
Output Type:
Fixed
Number of Regulators:
1
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
2.2V @ 200mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
6.5 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
Control Features:
Enable
Protection Features:
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DFN(PLP)1820-6
1. How to order R1524K025B-TR on Anpu?
3. Are the R1524K025B-TR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of R1524K025B-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of R1524K025B-TR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image R1524K025B-TR
Part Number R1524K025B-TR
Manufacturer Ricoh
Series R1524x
Package/Case 6-UFDFN Exposed Pad
Packaging Bulk
Product Status Active
Output Configuration Positive
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 2.2V @ 200mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 6.5 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR -
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)