Rohm Semiconductor BU25SA4WGWL-E2
Part No.:
BU25SA4WGWL-E2
Package:
4-UFBGA, CSPBGA
Datasheet:
AnpuBU25SA4WGWL-E2.pdf
Description:
IC REG LIN 2.5V 200MA 4UCSP50L1
Package/Case:
4-UFBGA, CSPBGA
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Voltage Dropout (Max):
0.15V @ 100mA
Current - Output:
200mA
Current - Quiescent (Iq):
80 µA
Current - Supply (Max):
PSRR:
70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
UCSP50L1
1. How to order BU25SA4WGWL-E2 on Anpu?
3. Are the BU25SA4WGWL-E2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BU25SA4WGWL-E2?
Image BU25SA4WGWL-E2
Part Number BU25SA4WGWL-E2
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case 4-UFBGA, CSPBGA
Number of Regulators 1
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage - Output (Max) -
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 100mA
Current - Output 200mA
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
Current - Supply (Max) -
PSRR 70dB ~ 45dB (1kHz ~ 100kHz)
Control Features Enable
Protection Features Over Current, Over Temperature
Operating Temperature -40°C ~ 85°C