Rohm Semiconductor BZX84C24VLT116
Part No.:
BZX84C24VLT116
Datasheet:
AnpuBZX84C24VLT116.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 250MW SSD3
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±5.83%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 17 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
SSD3
1. How to order BZX84C24VLT116 on Anpu?
3. Are the BZX84C24VLT116 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BZX84C24VLT116?
Image BZX84C24VLT116
Part Number BZX84C24VLT116
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V
Tolerance ±5.83%
Power - Max 250 mW
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 17 V
Operating Temperature 150°C (TJ)