Rohm Semiconductor SMF11VTFTR
Part No.:
SMF11VTFTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF11VTFTR.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order SMF11VTFTR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF11VTFTR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF11VTFTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF11VTFTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF11VTFTR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF11VTFTR pin diagram, SMF11VTFTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF11VTFTR
Part Number SMF11VTFTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V
Voltage - Breakdown (Min) 12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)