Rohm Semiconductor SMF13VTFTR
Part No.:
SMF13VTFTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF13VTFTR.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.3A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order SMF13VTFTR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF13VTFTR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF13VTFTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF13VTFTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF13VTFTR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF13VTFTR pin diagram, SMF13VTFTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF13VTFTR
Part Number SMF13VTFTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.3A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)