Rohm Semiconductor SMF15VTR
Part No.:
SMF15VTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF15VTR.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 24.4VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order SMF15VTR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF15VTR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF15VTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF15VTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF15VTR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF15VTR pin diagram, SMF15VTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF15VTR
Part Number SMF15VTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.2A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)