Rohm Semiconductor SMF17VTR
Part No.:
SMF17VTR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
SOD-123F
Datasheet:
AnpuSMF17VTR.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package/Case:
SOD-123F
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order SMF17VTR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF17VTR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF17VTR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF17VTR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF17VTR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF17VTR pin diagram, SMF17VTR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF17VTR
Part Number SMF17VTR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)