Rohm Semiconductor SMF6V5TR
Part No.:
SMF6V5TR
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Datasheet:
AnpuSMF6V5TR.pdf
Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC PMDU
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
17.9A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Supplier Device Package:
PMDU
1. How to order SMF6V5TR on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMF6V5TR is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMF6V5TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF6V5TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF6V5TR.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF6V5TR pin diagram, SMF6V5TR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMF6V5TR
Part Number SMF6V5TR
Manufacturer Rohm Semiconductor
Package/Case SOD-123F
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.9A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature 150°C (TJ)