Semtech Corporation SMBJ58CA
Part No.:
SMBJ58CA
Manufacturer:
Semtech Corporation
Datasheet:
AnpuSMBJ58CA.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMB
Manufacturer:
Semtech Corporation
Series:
SMBJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ58CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ58CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ58CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ58CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ58CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ58CA pin diagram, SMBJ58CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ58CA
Part Number SMBJ58CA
Manufacturer Semtech Corporation
Package/Case DO-214AA, SMB
Series SMBJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.4A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)