Sensata-Airpax IAR1-1-62-60.0-F-01
Part No.:
IAR1-1-62-60.0-F-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIAR1-1-62-60.0-F-01.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order IAR1-1-62-60.0-F-01 on Anpu?
3. Are the IAR1-1-62-60.0-F-01 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAR1-1-62-60.0-F-01?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series - IAR IAR IAR IAR
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type - Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) - 60A 65A 6A 10A
Voltage Rating - AC - 250 V 250 V 250 V 250 V
Voltage Rating - DC - 80 V 80 V 80 V 80 V