Sensata-Airpax IDGN1-1-71-15.0
Part No.:
IDGN1-1-71-15.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIDGN1-1-71-15.0.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IDG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Toggle
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA, UL1077
1. How to order IDGN1-1-71-15.0 on Anpu?
3. Are the IDGN1-1-71-15.0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IDGN1-1-71-15.0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IDGN1-1-71-15.0 IDGN1-33669-1 IDGN1-33669-2 IDGN1-33669-3 IDGN1-33669-4
Part Number IDGN1-1-71-15.0 IDGN1-33669-1 IDGN1-33669-2 IDGN1-33669-3 IDGN1-33669-4
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IDG IDG IDG IDG IDG
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 15A - - - -
Voltage Rating - AC 250 V - - - -
Voltage Rating - DC 65 V - - - -