Sensata-Airpax IULBXK1-1-51-100.-M5
Part No.:
IULBXK1-1-51-100.-M5
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIULBXK1-1-51-100.-M5.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA, UL1077
1. How to order IULBXK1-1-51-100.-M5 on Anpu?
3. Are the IULBXK1-1-51-100.-M5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IULBXK1-1-51-100.-M5?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IULBXK1-1-51-100.-M5 IULBXK11-40444-60
Part Number IULBXK1-1-51-100.-M5 IULBXK11-40444-60
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IUL -
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Mounting Type DIN Rail -
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) -
Current Rating (Amps) 100A -
Voltage Rating - AC 480 V -
Voltage Rating - DC 80 V -