Sensata-Airpax IULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3
Part No.:
IULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3
Datasheet:
AnpuIULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3.pdf
Series:
IUL
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA, UL1077
1. How to order IULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3 on Anpu?
3. Are the IULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image IULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3 IULZXB1-1REC4-62-16.0-ACG2-J3
Part Number IULZXB1-1REC4-62-16.0-AG2-J3 IULZXB1-1REC4-62-16.0-ACG2-J3
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IUL IUL
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Mounting Type DIN Rail DIN Rail
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 16A 16A
Voltage Rating - AC 480 V 480 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V