Sensata-Airpax LEJBXA6-1-62-16.0-A-M3-T
Part No.:
LEJBXA6-1-62-16.0-A-M3-T
Datasheet:
AnpuLEJBXA6-1-62-16.0-A-M3-T.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 16A ROCKER
Series:
LEJ
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Approval Agency:
1. How to order LEJBXA6-1-62-16.0-A-M3-T on Anpu?
3. Are the LEJBXA6-1-62-16.0-A-M3-T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LEJBXA6-1-62-16.0-A-M3-T?
Series - LEJ LEJ LEJA -
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type - Panel Mount Panel Mount Panel Mount -
Breaker Type - Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay) -
Current Rating (Amps) - 20A 16A - -
Voltage Rating - AC - - - 240 V -