Sensata-Airpax LELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V
Part No.:
LELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V
Datasheet:
AnpuLELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V.pdf
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CCC, VDE
1. How to order LELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V on Anpu?
3. Are the LELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image LELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V LELC1-1REC4-62-10.0-F-91-V
Part Number LELC1-1REC4-62-15.0-F-91-V LELC1-1REC4-62-10.0-F-91-V
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series LEL LEL
Packaging Bulk Bulk
Product Status Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 15A 10A
Voltage Rating - AC 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V