Sensata-Airpax PR16-0-.100A-XX-V
Part No.:
PR16-0-.100A-XX-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuPR16-0-.100A-XX-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
100mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V
Actuator Type:
Push to Reset
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CCC, CSA, TUV, UL1077
1. How to order PR16-0-.100A-XX-V on Anpu?
3. Are the PR16-0-.100A-XX-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PR16-0-.100A-XX-V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image PR16-61-4.00A-XX PR16-61-4.00A-XX-V PR16-0-.100A-XX-V
Part Number PR16-61-4.00A-XX PR16-61-4.00A-XX-V PR16-0-.100A-XX-V
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series SNAPAK® SNAPAK® SNAPAK®
Packaging Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay) Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 4A 4A 100mA
Voltage Rating - AC - - 250 V
Voltage Rating - DC - - 65 V