Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ100A
Part No.:
SMFJ100A
Manufacturer:
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Category:
TVS Diodes
Package:
SOD-123F, SMF
Datasheet:
AnpuSMFJ100A.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC SOD123FL,
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123F, SMF
Series:
SMFJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.2A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ100A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ100A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ100A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ100A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ100A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ100A pin diagram, SMFJ100A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ100A
Part Number SMFJ100A
Manufacturer Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package/Case SOD-123F, SMF
Series SMFJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.2A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection Yes
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C