Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ180CA
Part No.:
SMFJ180CA
Datasheet:
AnpuSMFJ180CA.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 292VC SOD123FL,
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
700mA
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ180CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ180CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ180CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ180CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ180CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ180CA pin diagram, SMFJ180CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ180CA
Part Number SMFJ180CA
Bidirectional Channels 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
Voltage - Breakdown (Min) 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 700mA
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C