Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ18CA
Part No.:
SMFJ18CA
Datasheet:
AnpuSMFJ18CA.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123FL,
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.8A
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ18CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ18CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ18CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ18CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ18CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ18CA pin diagram, SMFJ18CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ18CA
Part Number SMFJ18CA
Bidirectional Channels 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.8A
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C