Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ190CA
Part No.:
SMFJ190CA
Datasheet:
AnpuSMFJ190CA.pdf
Description:
TVS DIODE 190VWM 306VC SOD123FL,
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
200W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ190CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ190CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ190CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ190CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ190CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ190CA pin diagram, SMFJ190CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ190CA
Part Number SMFJ190CA
Bidirectional Channels 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V
Voltage - Breakdown (Min) 209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA
Power - Peak Pulse 200W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C