Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ200A
Part No.:
SMFJ200A
Manufacturer:
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package:
SOD-123F, SMF
Datasheet:
AnpuSMFJ200A.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC SOD123FL,
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123F, SMF
Series:
SMFJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ200A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ200A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ200A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ200A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ200A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ200A pin diagram, SMFJ200A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ200A
Part Number SMFJ200A
Manufacturer Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package/Case SOD-123F, SMF
Series SMFJ
Type -
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V
Voltage - Breakdown (Min) 224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection Yes
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C