Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ220A
Part No.:
SMFJ220A
Manufacturer:
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package:
SOD-123F, SMF
Datasheet:
AnpuSMFJ220A.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC SOD123FL,
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123F, SMF
Series:
SMFJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
220V
Voltage - Breakdown (Min):
246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
500mA
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ220A on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ220A is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ220A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ220A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ220A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ220A pin diagram, SMFJ220A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ220A
Part Number SMFJ220A
Manufacturer Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package/Case SOD-123F, SMF
Series SMFJ
Type -
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 500mA
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection Yes
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C