Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ30CA
Part No.:
SMFJ30CA
Manufacturer:
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package:
SOD-123F, SMF
Datasheet:
AnpuSMFJ30CA.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD123FL,
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123F, SMF
Series:
SMFJ
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.1A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ30CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ30CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ30CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ30CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ30CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ30CA pin diagram, SMFJ30CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ30CA
Part Number SMFJ30CA
Manufacturer Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package/Case SOD-123F, SMF
Series SMFJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection Yes
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C