Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd SMFJ48CA
Part No.:
SMFJ48CA
Manufacturer:
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package:
SOD-123F, SMF
Datasheet:
AnpuSMFJ48CA.pdf
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123FL,
Manufacturer:
Package/Case:
SOD-123F, SMF
Series:
SMFJ
Bidirectional Channels:
2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.6A
Power - Peak Pulse:
200W
Power Line Protection:
Yes
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
SMF/SOD-123FL
1. How to order SMFJ48CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMFJ48CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMFJ48CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMFJ48CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMFJ48CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMFJ48CA pin diagram, SMFJ48CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMFJ48CA
Part Number SMFJ48CA
Manufacturer Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Package/Case SOD-123F, SMF
Series SMFJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type -
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 2
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.6A
Power - Peak Pulse 200W
Power Line Protection Yes
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C