Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. SMBJ10CA
Part No.:
SMBJ10CA
Manufacturer:
Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Description:
BIDIRECTIONAL TVS DIODES 600W 10
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
35.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ10CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ10CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ10CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ10CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ10CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ10CA pin diagram, SMBJ10CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ10CA
Part Number SMBJ10CA
Manufacturer Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 35.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)