Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. SMBJ12CA
Part No.:
SMBJ12CA
Manufacturer:
Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Description:
UNIDIRECTIONAL TVS DIODES 600W 1
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ12CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ12CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ12CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ12CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ12CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ12CA pin diagram, SMBJ12CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ12CA
Part Number SMBJ12CA
Manufacturer Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.2A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)