Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. SMBJ15CA
Part No.:
SMBJ15CA
Manufacturer:
Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Description:
BIDIRECTIONAL TVS DIODES 600W 15
Manufacturer:
Packaging:
Cut Tape (CT)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ15CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ15CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ15CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ15CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ15CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ15CA pin diagram, SMBJ15CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ15CA
Part Number SMBJ15CA
Manufacturer Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)