Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. SMBJ26CA
Part No.:
SMBJ26CA
Manufacturer:
Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
UNIDIRECTIONAL TVS DIODES 600W 2
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ26CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ26CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ26CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ26CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ26CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ26CA pin diagram, SMBJ26CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ26CA
Part Number SMBJ26CA
Manufacturer Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)