Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. SMBJ36CA
Part No.:
SMBJ36CA
Manufacturer:
Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Description:
BIDIRECTIONAL TVS DIODES 600W 36
Manufacturer:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
10.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ36CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ36CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ36CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ36CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ36CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ36CA pin diagram, SMBJ36CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ36CA
Part Number SMBJ36CA
Manufacturer Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)