Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. SMBJ6.5CA
Part No.:
SMBJ6.5CA
Manufacturer:
Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AA, SMB
Description:
BIDIRECTIONAL TVS DIODES 600W 6.
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
6.5V
Voltage - Breakdown (Min):
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
53.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order SMBJ6.5CA on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that SMBJ6.5CA is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the SMBJ6.5CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ6.5CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ6.5CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ6.5CA pin diagram, SMBJ6.5CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ6.8CA SMBJ6.5CA
Part Number SMBJ6.8CA SMBJ6.5CA
Manufacturer Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd. Shenzhen Slkormicro Semicon Co., Ltd.
Package/Case - DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type - Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels - 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) - 6.5V
Voltage - Breakdown (Min) - 7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp - 11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) - 53.6A
Power - Peak Pulse - 600W
Power Line Protection - No
Applications - General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature - -55°C ~ 150°C (TJ)