SiTime SIT1602BIL22-33S-6.000000
Part No.:
SIT1602BIL22-33S-6.000000
Datasheet:
AnpuSIT1602BIL22-33S-6.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 6.0000MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
6 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
1. How to order SIT1602BIL22-33S-6.000000 on Anpu?
3. Are the SIT1602BIL22-33S-6.000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT1602BIL22-33S-6.000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SIT1602BIL22-33S-6.000000
Part Number SIT1602BIL22-33S-6.000000
Manufacturer SiTime
Series SiT1602B
Package/Case 4-SMD, No Lead
Packaging Strip
Product Status Active
Base Resonator MEMS
Type XO (Standard)
Frequency 6 MHz
Function Standby (Power Down)
Output HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 4.5mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)