SiTime SIT3372AC-1B2-25NB148.350000
Part No.:
SIT3372AC-1B2-25NB148.350000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuSIT3372AC-1B2-25NB148.350000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT3372, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
VCXO
Frequency:
148.35 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)