SiTime SIT3372AC-1E3-30NC77.760000
Part No.:
SIT3372AC-1E3-30NC77.760000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3372AC-1E3-30NC77.760000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
77.76 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order SIT3372AC-1E3-30NC77.760000 on Anpu?
3. Are the SIT3372AC-1E3-30NC77.760000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT3372AC-1E3-30NC77.760000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
Type VCXO VCXO VCXO VCXO VCXO
Frequency 80 MHz 77.76 MHz 61.44 MHz 128 MHz 160 MHz
Function - - - - -
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3V 3V 2.5V 2.8V 3V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±35ppm
Absolute Pull Range (APR) ±1545ppm - ±95ppm ±745ppm ±360ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 92mA 92mA 92mA 92mA 92mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 6-PQFV (7x5) 6-PQFV (7x5) 6-PQFV (7x5) 6-PQFV (7x5) 6-PQFV (7x5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)