SiTime SIT3372AC-1B2-33NZ77.760000
Part No.:
SIT3372AC-1B2-33NZ77.760000
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuSIT3372AC-1B2-33NZ77.760000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 77.7600MHZ LVPECL
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
77.76 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±1570ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)