SiTime SIT3372AC-2B2-30NE35.437431
Part No.:
SIT3372AC-2B2-30NE35.437431
Datasheet:
AnpuSIT3372AC-2B2-30NE35.437431.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
Frequency:
35.437431 MHz
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±70ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
84mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)