SiTime SIT3372AC-4E2-28NX155.520000
Part No.:
SIT3372AC-4E2-28NX155.520000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3372AC-4E2-28NX155.520000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 155.5200MHZ HCSL
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
155.52 MHz
Function:
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±370ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)