SiTime SIT3372AC-4E2-28NZ70.656000
Part No.:
SIT3372AC-4E2-28NZ70.656000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3372AC-4E2-28NZ70.656000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
70.656 MHz
Function:
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±1570ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
97mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)