SiTime SIT3373AC-1E2-30NU250.000000
Part No.:
SIT3373AC-1E2-30NU250.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3373AC-1E2-30NU250.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
250 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±3170ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)