SiTime SIT3373AC-1E3-30NU240.000000
Part No.:
SIT3373AC-1E3-30NU240.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3373AC-1E3-30NU240.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 240.0000MHZ LVPECL
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
240 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±3145ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order SIT3373AC-1E3-30NU240.000000 on Anpu?
3. Are the SIT3373AC-1E3-30NU240.000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT3373AC-1E3-30NU240.000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
Package/Case 6-SMD, No Lead Exposed Pad 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead 6-SMD, No Lead
Packaging Strip Strip Strip Strip Strip
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
Type VCXO VCXO VCXO VCXO VCXO
Frequency 240 MHz 222.527472 MHz 644.53125 MHz 540 MHz 500 MHz
Function - - - - -
Output LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3V 2.5V 2.5V 2.5V 2.5V
Frequency Stability ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm ±50ppm
Absolute Pull Range (APR) ±3145ppm ±1545ppm ±745ppm - -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)