Skyworks Solutions Inc. 510ACA140M250AAG
Part No.:
510ACA140M250AAG
Datasheet:
Anpu510ACA140M250AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 140.2500MHZ LVPECL
Frequency:
140.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
43mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 510ACA140M250AAG on Anpu?
3. Are the 510ACA140M250AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510ACA140M250AAG?
Image 510ACA140M250AAGR 510ACA140M250AAG
Part Number 510ACA140M250AAGR 510ACA140M250AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 140.25 MHz 140.25 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVPECL LVPECL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 43mA 43mA
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)