Skyworks Solutions Inc. 510BBA40M0790AAG
Part No.:
510BBA40M0790AAG
Datasheet:
Anpu510BBA40M0790AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 40.0790MHZ LVDS SMD
Frequency:
40.079 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 510BBA40M0790AAG on Anpu?
3. Are the 510BBA40M0790AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510BBA40M0790AAG?
Image 510BBA40M0790AAGR 510BBA40M0790AAG
Part Number 510BBA40M0790AAGR 510BBA40M0790AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 40.079 MHz 40.079 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)