Skyworks Solutions Inc. 510BCA70M6560BAG
Part No.:
510BCA70M6560BAG
Datasheet:
Anpu510BCA70M6560BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 70.6560MHZ LVDS SMD
Frequency:
70.656 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.052" (1.33mm)
1. How to order 510BCA70M6560BAG on Anpu?
3. Are the 510BCA70M6560BAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510BCA70M6560BAG?
Image 510BCA70M6560BAGR 510BCA70M6560BAG
Part Number 510BCA70M6560BAGR 510BCA70M6560BAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 70.656 MHz 70.656 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output LVDS LVDS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 23mA 23mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm) 0.052" (1.33mm)