Skyworks Solutions Inc. 510CCA77M7600AAG
Part No.:
510CCA77M7600AAG
Datasheet:
Anpu510CCA77M7600AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 77.7600MHZ CMOS SMD
Frequency:
77.76 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 510CCA77M7600AAG on Anpu?
3. Are the 510CCA77M7600AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510CCA77M7600AAG?
Image 510CCA77M7600AAGR 510CCA77M7600AAG
Part Number 510CCA77M7600AAGR 510CCA77M7600AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 77.76 MHz 77.76 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package - 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)