Skyworks Solutions Inc. 510CCA7M37280AAG
Part No.:
510CCA7M37280AAG
Datasheet:
Anpu510CCA7M37280AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
Frequency:
7.3728 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 510CCA7M37280AAG on Anpu?
3. Are the 510CCA7M37280AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510CCA7M37280AAG?
Image 510CCA7M37280AAGR 510CCA7M37280AAG
Part Number 510CCA7M37280AAGR 510CCA7M37280AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 7.3728 MHz 7.3728 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 26mA 26mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)