Skyworks Solutions Inc. 510DCA38M4000AAG
Part No.:
510DCA38M4000AAG
Datasheet:
Anpu510DCA38M4000AAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 38.4000MHZ HCSL SMD
Frequency:
38.4 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
44mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)
1. How to order 510DCA38M4000AAG on Anpu?
3. Are the 510DCA38M4000AAG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510DCA38M4000AAG?
Image 510DCA38M4000AAGR 510DCA38M4000AAG
Part Number 510DCA38M4000AAGR 510DCA38M4000AAG
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 38.4 MHz 38.4 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output HCSL HCSL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 44mA 44mA
Ratings - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) -
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) 0.071" (1.80mm)