Skyworks Solutions Inc. 510FCA240M000BAGR
Part No.:
510FCA240M000BAGR
Datasheet:
Anpu510FCA240M000BAGR.pdf
Description:
XTAL OSC XO 240.0000MHZ LVDS SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
240 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
23mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.050" (1.28mm)
1. How to order 510FCA240M000BAGR on Anpu?
3. Are the 510FCA240M000BAGR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 510FCA240M000BAGR?
Image 510FCA240M000BAGR
Part Number 510FCA240M000BAGR
Manufacturer Skyworks Solutions Inc.
Series Si510
Package/Case 6-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Base Resonator Crystal
Type XO (Standard)
Frequency 240 MHz
Function Enable/Disable
Output LVDS
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Max) 23mA
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.050" (1.28mm)